İpek kirpik, kirpiklerin daha gür ve uzun görünmesi için uygulanan yöntemdir. İpek materyallerden üretilmiş olan bu kirpikler, üst göz kapaklarındaki kirpiklerin arasına tek tek özel bir yapıştırıcı ile yapıştırılır. Kişinin bakımı ile orantılı olarak 2-3 ay gibi bir zaman diliminde tamamen dökülür. İpek kirpikler doğal kirpiklere eş değer olduğu için dışarıdan bakıldığında anlaşılmaz.

İpek kirpik yaptırılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, uygulamayı yapacak kişinin profesyonel olmasıdır. İpek kirpikleri yerleştirmek için kullanılan yapıştırıcı kirpiklere temas ederse zarar verebilir. Kirpikler tek tek takıldığı için işlem uzun sürebilir. Göz hassasiyetinde de artış gözlenebilir.

İpek kirpik yaptırıldıktan sonra makyaj yapmak biraz zorlaşabilir. Bunun nedeni ise, makyaj temizliğinde ürünlerin kirpik aralarına kaçabiliyor olmasıdır. Özellikle yüz temizliği yapılırken ipek kirpiklere sabun değmemesine özen gösterilmelidir. Yüz üstü yatmak ipek kirpiklerin şeklinin bozulmasına ve yamulmasına neden olabilir.

İpek kirpikleri, kişinin kendisi çıkarmaya çalışmamalıdır. Aksi halde kişinin doğal olan kirpiklerinde de dökülme yaşanabilir. İpek kirpiklerin yaptırıldığı merkeze giderek çıkartma işlemi yaptırılmalıdır.

Ürün Fiyatı: 150 ₺