Dudakların çerçeve hattı dışına çıkmadan uygulanan kalıcı makyaj uygulamalarındandır. Zamanla solan ve doğal rengini kaybeden dudakları parlak ve daha dolgun görünüme kavuşması amaçlanmaktadır. Kalıcı dudak renklendirme işlemine ayrıca dudak gençleştirme işlemi de denilmektedir. Bunun sebebi de işlem sonrasında dudaklarda çok daha diri ve canlı bir görünüm oluşmasıdır.

Kalıcı dudak renklendirme işlemi, kişinin doğal dudak renginin belirlenmesi ile başlar. Bütün kalıcı makyaj uygulamalarında kullanıldığı gibi dudak renklendirme işleminde de özel iğneler kullanılır. Bu iğneler sayesinde seçilen renk pigmentleri dudak altına enjekte edilir. Dudak renklendirme işlemi ortalama 2-3 yıl kalıcılığa sahiptir. Ayrıca işlem öncesinde bölgeye anestezik krem uygulandığı için hiçbir acı hissi duyulmaz.

İşlem sonrasında en az 24 saat bölgeye su değdirilmemelidir. Yine ilk 24 saat yemek yerken dudaklara temas etmemesine dikkat edilmelidir. İşlem sonrasında ilk 2 saat içerisinde bölgede şişlik, kızarıklık ve hassasiyet hissedilebilir. Bu durum cildin boya pigmentleri ile olan doğal reaksiyonudur ve normaldir. İlerleyen saatlerde bu durumlar hafiflemesi yerine artıyorsa ya da geçmiyorsa, kalıcı makyaj yapan uzman ile görüşmek faydalı olacaktır.

Ürün Fiyatı: 900 ₺