Cildin ince tabakasına, sık iğneleme yöntemi ile gerçekleştirilen bir işlemdir. Pigmentler, derinin biraz daha üst kısmında yer alır. Kaşlara uygulanan dolgu yönteminden farkı ise, daha hafif ve keskin olmayan hatlarla gerçekleştirilmesidir. Gölgeleme tekniğinde renkler daha buğulu şekildedir. Bunun yanı sıra yoğun bir görünüm sağlar. Kaş bölgesinde sık sık far uygulaması yapan kadınların en çok tercih ettiği yöntemdir. Kişinin kaş rengi ile uyumlu tonlar kullanılır. Dışardan bakıldığında zor fark edilen bir uygulamadır. Ayrıca bu uygulama sırasında acı hissi oluşmaz.

Kalıcı makyaj türlerinden olan gölgeleme tekniğinin uzun süre kalıcılığı, kişinin kullanımına, bakımına ve çevresel faktörleri doğrultusunda farklılıklar gösterir. Cildin çok uzun süre kuru olarak bırakılması, nemlendirilmemesi, düzenli ışığa ve çok fazla güneş ışınlarına maruz kalması ayrıca sigara ve alkol tüketimi de pudralama yöntemi üzerinde olumsuz etkilere sahiptir.

Uygulama öncesinde mutlaka cilt bakımı gerçekleştirilmeli ve temizlenmelidir. Kullanım süresi ise 6 ay ile 2 yıl arasında değişim göstermektedir. Kalıcılığı kişinin cilt tipine göre farklılıklar gösterir.

Ürün Fiyatı: 1000 ₺

Pudra-Far (Gölgeleme Kaş) 1